Download Catalog
Mesh Nebulizer AM-MNA23 is a small, portable device allows easy medication in the form of aerosols. Its ergonomic design with silent technology enables the convenient usage without any disturbance. The pocket-size structure makes it suitable for adult and pediatric care.
| Atomization Frequency | 113 KHz |
| Nebulization Rate | ≥ 0.2 ml/min |
| Cup Capacity | 0.5 ml - 8 ml |
| Particle Size | 3.7 µm |
| Sound Level | ≤ 50 dB(A) |
| Operation Pressure Range | 15 % RH – 90 % RH |
| Product Size | 50 x 48 x 130 mm |
| Weight | 110 gm |
| Packaging Details |
1 pc / Color Box 50 pcs / Carton |
| Net Weight | 15 kgs |
| Accessories |
Main Unit, One adult mask, One pediatric mask, One mouth piece, Storage bag, USB Cable |